Zaznacz stronę

Uprawianie sportu wymaga stosowania pełnowartościowej i zbilansowanej diety, aby organizm  był w stanie wytrzymać wysiłek oraz zregenerować się po nim. Szybkość oraz skala regeneracji w dużej mierze zależy od prawidłowego funkcjonowania układów wewnętrznych oraz procesów metabolicznych. Mumio jest naturalnym wytworem przyrody, w którym zawarte są minerały, witaminy, aminokwasy oraz olejki eteryczne. W efekcie natura wytworzyła bardzo silny biostymulator, który wspiera uzupełnianie niedoborów składników odżywczych w organizmie.

Z uwagi na swoje właściwości, Mumio znajduje bardzo szerokie zastosowanie, począwszy od medycyny, na kosmetyce zakończywszy. Z punktu widzenia sportu, jedną z istotniejszych cech Mumio jest jego wpływ na układ krążenia oraz mięsień sercowy. Pod wpływem Mumio zwiększa się objętość czerwonych krwinek i normalizuje poziom hemoglobiny we krwi. Mumio można także uznać za naturalny anabolik, pod wpływem którego równomiernie zwiększa się tkanka mięśniowa. Przyjmowanie Mumio skutkuje zauważalnym wzmocnieniem układu kostnego (a przy złamaniach, przyjmowanie mumio pomaga skrócić proces powrotu do zdrowia). Składniki Mumio biorą udział we wszystkich etapach metabolizmu komórkowego, poprawiają ich nasycenie tlenem, aktywują enzymy, wzrost i podział komórek a także zapewniają oczyszczanie tkanek z pestycydów i herbicydów.

Mumio ma także bardzo pozytywny wpływ na układ hormonalny. Naukowo udowodniono, że Mumio przyczynia się do zwiększenia ilości testosteronu u mężczyzn. Przy regularnym stosowaniu, poziom testosteronu podnosi się do poziomu umożliwiającego aktywne uprawianie sportu. Analogicznie, Mumio normalizuje pracę przysadki mózgowej, powodując, iż hormony przez nią wydzielane pojawiają się w odpowiednim czasie oraz pożądanej objętości.

 

Jak przyjmować Mumio?

Dobrze jest rozpocząć przyjmowanie Mumio na 10-14 dni przed zawodami. W aktywnym okresie treningowym można przyjmować mumio na 30 min przed treningiem oraz 30 minut po treningu, w dawkach około 250 mg rozpuszczonych w dowolnym płynie. Dzięki temu organizm będzie odżywiany w trakcie wysiłku i wspomagany w trakcie regeneracji. Dodatkowo, można przyjąć Mumio przed snem, aby kompleksowo wspomóc regenerację.

W przypadku urazów czy złamań Mumio można stosować wewnętrznie i zewnętrznie. Przy złamaniach, terapia wewnętrzna zwykle trwa od 2 – 4 tygodni. Mumio należy przyjmować rano i wieczorem. Przy siniakach, krwiakach, skręceniach Mumio można stosować zewnętrznie, nanosząc gęstą maź (1-2 g mumio, rozpuszczone w bardzo małej ilości wody) na miejsce urazu. Substancje czynne wnikają przez skórę w głąb tkanek, zapewniają uszkodzonemu obszarowi ciała dodatkowe odżywianie i przyspieszają proces regeneracji komórek. Ponadto Mumio wykazuje delikatne działanie przeciwbólowe.

 

 

Pin It on Pinterest

UDOSTĘPNIJ

Podziel się ze znajomymi faktem znalezienia ciekawej informacji na stronie NATRULY.