Zaznacz stronę

Na rynku dostępnych jest wiele suplementów diety, które w nazwie mają słowo Mumio bądź Shilajit. Oferowane są w rónych formach oraz przez różnych producentów. W opisie produktów najczęściej występują określenia: 'żywe, oryginalne, naturalne, ałtajskie, himalajskie. Niestety, nie wszystkie produkty mają takie działanie, jakie przypisuje się naturalnemu, czystemu, aktywnemu Mumio.

Jak wobec tego sprawdzić, czy mamy do czynienia z wysokim jakościowo, czystym Mumio. Poniżej przestawiamy 5 sposobów, którymi  możemy się posłużyć, by sprawdzić jakość Mumio.

 

Test dłoni

Jeżeli zakupiliśmy mumio w postaci stałej (najczęściej zapakowane w woreczek foliowy) wówczas pierwszym testem, jaki możemy przprowadzić to wzięcie kawałka mumio i zaciśnięcie go w dłoni. Po chwili, mumio ogrzane temperaturą ciała powinno stać się miększe i delikatnie powinno zacząć barwić skórę. Jeśli taki efekt wystąpił, wówczas mamy pierwszy znak, iż możemy mieć do czynienia z dobrej jakości mumio.

 

Test gazy

Drugim sposobem weryfikacji, czy mamy do czynienia z czystym mumio jest przefiltowanie rozpuszczonego mumio. Jak tego dokonać? Wystarczy rozpuścić Mumio w wodzie a następnie na dowolny pojemnik nałożyć gęstą gazę i przefiltrować przez nią rozpuszczone wcześniej Mumio. Jeśli gaze się zabarwiła ale nie został na niej żaden osad, oznacza to, iż mamy do czynienia z czystym Mumio.

 

Test octowy

Kolejny test będzie wymagał od nas wykorzystania octu. Zaczynamy próbę, podobnie jak poprzednio, od rozpuszczenia Mumio w wodzie. Następnie do roztworu dodajemy odrobinę octu. Po chwili Mumio powinno się odbarwić a na dnie naczynia powinien się pojawić delikatny, ciemny osad. Jeśli takie zjawsko wystąpiło, może to oznaczać, iż mamy do czynienia z czystym, aktywnym Mumio.

 

Test z sodą oczyszczoną

Rozpoczynamy go od rozpuszczenia Mumio w wodzie. Następnie, do roztwory dodajemy łyżeczkę sody oczyszczonej. Jeśli nic się nie stało (roztwór Mumio nie zmienił barwy), wówczas możemy uznać, iż Mumio zachowało się właściwie.

 

Test z olejem

Ostatni test to próba rozpuszczenia Mumio w oleju. W tymcelu do pojemnika wlewamy dowolny olej, a następnie próbujemy rozpuścić w nim Mumio na tej samej zasadzie, co w wodzie. Jeśli próby zakończyły się marnym rezultatem i mumio w dalszym ciągu stanowi jeden kawałek, wówczas możemy uznać, iż zachowało się tak, jak powinno.

Każdy z testów, z osobna weryfikuje rózne cechy Mumio. Pozytywne przejście wszystkich trestów w bardzo dużym stopniu (graniczącym o pewnością) oznacza, że testujemy oryginalne, czyste, pozbawione dodatkowych składników Mumio. 

Pin It on Pinterest

UDOSTĘPNIJ

Podziel się ze znajomymi faktem znalezienia ciekawej informacji na stronie NATRULY.