Osteochondroza stała się prawdziwą zmorą naszych czasów. Istnieje bowiem wiele przyczyn, które przyczyniają się do rozwoju choroby i czyją ją tak powszechną. Wielu z nas doświadczyło jej objawów, począwszy od dyskomfort w szyi na przeszywających bólach kręgosłupa zakończywszy. Osteochondroza może rozprzestrzeniać się na wszystkie segmenty kręgosłupa – od szyjnego do lędźwiowego, a nawet kości ogonowej. Chorobie towarzyszą często 'ciągnące’ bóle, drętwienie kończyn, bólowe „strzały” w różnych narządach czy skurcze mięśni. Zmniejsza się także aktywność ruchowa, obserwuje się ból podczas kichania i kaszlu lub skręcania i pochylania.

Ałtajskie Mumio skutecznie pomaga w leczeniu tej choroby. Mumio uzupełnia bowiem brakujące składniki i minerały w tkankach chrząstki i kości, naprawia zniszczone neurony w dyskach międzykręgowych, normalizuje układ odpornościowy oraz wspomaga szybką regenerację po urazach. Co ważniejsze, stosowanie Mumio w terapii zarówno usuwa symptomy choroby jak i jej przyczyny źródłowe.

Zastosowanie wewnętrzne

 

Składniki:

Stosowanie

Mumio rozpuścić w wodzie (sposób przygotowania opisaliśmy tutaj) i przyjąć na pusty żołądek. Procedurę należy stosować przez 10 dni i powtórzyć ją po pięciu dniach przerwy.

Zastosowanie zewnętrzne

 

Maść łagodząca stany zapalne

 

Składniki:

Stosowanie

Mumio należy rozpuścić w niewielkiej ilości wody a następnie wymieszać ze śmietaną. Powstałą maść należy dwa razy dziennie nanosić na problematyczny obszar. Procedurę stosować co najmniej 14 dni, aż do momentu ustąpienia bólu. Maść przechowywać w lodówce, w szklanym pojemniku.

 

Kompresy

 

Składniki:

Stosowanie

Mumio należy rozpuścić w niewielkiej ilości wody a następnie wymieszać miodem. Powstałą maź należy nałożyć wieczorem na gazę, umieścić na problematycznym obszarze i pozostawić na noc, zabezpieczając kompres, na przykład folią, przed przesuwaniem się i przesiąkaniem. Procedurę stosować przez 10 dni. W razie potrzeby, po kilku dniach przerwy, można zabieg powtórzyć.

Pin It on Pinterest

UDOSTĘPNIJ

Podziel się ze znajomymi faktem znalezienia ciekawej informacji na stronie NATRULY.